Ryba rohatá alebo Toto nie je ryba

V jeden pekný, slnečný deň sa mestská rodinka vyberie na výlet do prírody. Po žltej značke až k bystrému potoku, ktorý by ocko rád ukázal svojmu synovi. Voľakedy v ňom chytával pstruhy… Keď tu zrazu zistí, že potôčik už nie je tým, čím býval. Už ho takmer niet a všade vôkol je len hŕba odpadkov, fliaš a igelitových sáčkov.
A tak rodičia dostanú nápad! Rozohrajú pre svojho syna Jožka rozprávkový príbeh…

O malom pstruhovi, ktorý kedysi pokojne plával v krištáľovo čistej vode, žil šťastne v pstružej tôni… Až kým sa v jeho tôni – dome neocitla zvláštna stvora… Ryba Rohatá! A tak sa pokúsi za pomoci svojich sladkovodných kamarátov – žaby, raka, užovky a komára vyhnať potvoru z domu von!

Scéna, kostýmy a bábky: Zoja Zupková, Tereza Mojžišová
Hudobná spolupráca: Peter Kurilla
Dramaturgia: Petra Štorcelová
Réžia: Zoja Zupková
Hrajú: Bibiána Tarasovičová, Jozef Abafi, Jan Demko
Zdroj: Bábkové divadlo Žilina

Pozývame všetky deti, žiakov a učiteľov dňa 28.3. o 10:00 hod. do Veľkej výstavnej siene Liptovskej galérie P. M. Bohúňa na divadelnú inscenáciu Bábkového divadla Žilina: RYBA ROHATÁ ALEBO TOTO NIE JE RYBA. Rozprávkový príbeh o vodných živočíchoch, ale aj znečisťovaní vôd odpadom a jeho recyklácii prináša autorská dvojica Zoja Zupková a Erik Binder. Predstavenie svojím námetom nadväzuje na aktuálne prebiehajúcu výstavu HLBOKOMORSKÉ ROZPRÁVKY, a hoci sa líši svojím sladkovodným svetom od sveta morského, prináša rovnako pohľad na radosti, ale aj úskalia sveta rozprávkového a skutočného. Zábavný, poučný, ale aj vizuálne bohatý obsah predstavenia prinesie nepochybne veľký zážitok všetkým najmenším divákom.


Predstavenie je vhodné pre deti vo veku 3+ (od 3 rokov – 1. stupeň ZŠ).

Vstupné: dieťa (MŠ, ZŠ) – 1,50 €, učiteľský doprovod – zdarma

lgpmb-pr@vuczilina.sk
Marketing a PR Liptovskej galérie Petra Michala Bohúňa.
Komentáře