Noc múzeí a galérií 2016 – Po stopách galerijného pokladu

Prvý vstup je o 17:00 hodine, ďalšie vstupy sú po 30 minútach. Posledný vstup je o 22:00 hodine.

Tešíme sa na Vás!

V magickú májovú noc sa môžete spolu s nami vydať na cestu časom. Prenesieme sa do obdobia, keď vznikalo umenie, ktorému dnes hovoríme „Staré“ a nadýchame sa vône týchto čias. Podáme si ruku s pánom Bohúňom a spoločne objavíme kúzlo jeho školy. Postupne časom spoločne precestujeme až do 21. storočia.

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa  je budova na ulici Tranovského 3 v Liptovskom Mikuláši. Stojí tu už veľa rokov. Galériou je od roku 1955. Čo sa v nej dialo, pred tým ako bola galériou? Prečo vlastne galériu založili a čo je tým pokladom, ktorý má zmysel opatrovať a stále pre ľudí pripomínať a objavovať?

Staré umenie

V magickú Noc galérií a múzeí sa vydávame po stopách galerijného pokladu a to čo spoločne nájdeme delíme medzi ľudí, ktorí prídu medzi 17.00 a 23.00 hodinou.

Noc galérií a múzeí je jeden z posledných dátumov, keď môžete expozície Slovenské výtvarné umenie 19. a 20. storočia vidieť pred rekonštrukciou. Od 1. júna 2016 sú tieto expozície z dôvodu rekonštrukcie budovy na 4 týždne zatvorené.

V sobotu 21. mája 2016 je Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa otvorená od 10.00 do 23.00 hodiny. V čase bežných otváracích hodín od 10.00 do 17.00 hodiny je vstup do expozícií a výstavných siení podľa obvyklých pravidiel.

V čase od 17.00 do 23. hodiny je vstup pre návštevníkov zdarma. Jednotlivé vstupy sú organizované po 30 minútach. Na cestu po stopách galerijného pokladu sú pre Vás pripravení sprievodcovia.

Príďte Noc galérií a múzeí zažiť spoločne s nami.

Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na Vás!

20-storocie

lgpmb-pr@vuczilina.sk
Marketing a PR Liptovskej galérie Petra Michala Bohúňa.
Komentáře