Sprievodné podujatia MAREC

Na základe aktuálnej situácie v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 (koronavírusom), Ústredný krízový štáb SR  zakázal od 10. marca 2020 organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na Slovensku po dobu 14 dní. V prípade potreby môže byť časová lehota predĺžená.

10. marec 2020/ 16:30 hod./ Otvorenie výstavy Kaligrafia = krasopis/ Galéria Kolomana Sokola / PODUJATIE ZRUŠENÉ !

Pozývame Vás na otvorenie interaktívnej výstavy Kaligrafia = krasopis, ktorú sme pripravili s Medzinárodným domom umenia pre deti - Bibianou. Výstava predstavuje písmo tak, ako vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Kaligrafia (názov je odvodený z gréckych slov kalfos = krása, grafos = písanie) je o umení krásneho písania, teda o krasopise. Scenár a dramaturgia výstavy: Ingrid Abrahamfyová. Výstava bude prebiehať na prízemí Galérie Kolomana Sokola, od utorka do soboty od 10:00 do 17:00 hod.

23. marec 2020/ 16:00 hod./ Prechádzka s autorkou výstavy Danielou Krajčovou spolu s mamičkami s deťmi / LGPMB / PODUJATIE ZRUŠENÉ

Pozývame deti, mamičky (nielen) na materskej dovolenke, mladé rodiny a ostatných záujemcov na spoločnú prechádzku centrom Liptovského Mikuláša s autorkou Danielou Krajčovou. Budeme hľadať miesta, trasy, cestičky, ktoré majú radi vaše deti. Prechádzka je súčasťou výstavy Daniely Krajčovej. Na základe spoločnej prechádzky autorka pripraví ešte jedno dielo, ktoré bude súčasťou výstavy Za zábradlím, ktorú otvoríme 24.3.2020 v Malej výstavnej sieni LGPMB. Stretneme sa v pondelok 23.3.2020 o 16. hod pred budovou galérie.

24. marec 2020/ 16:30 hod./ Vernisáž výstavy Daniela Krajčová - Za zábradlím / LGPMB / PODUJATIE ZRUŠENÉ

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Daniely Krajčovej - Za zábradlím, ktorá sa bude konať 24.3.2020 o 16:30 hod. v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa. Autorka predstaví sériu veľkorozmerných kresieb, vytvorených na základe prechádzok s deťmi po verejnom priestore v širšom okolí Liptovskej galérie P. M. Bohúňa. Autorka zaznamená netradičné miesta, vhodné pre hru, oddych s deťmi, pričom vizuálne znázorní rôzne možnosti ich využitia. Projekt apeluje na citlivé vnímanie priestoru, súlad s prírodou, kritiku nesprávneho využivania priestoru. Kurátorka výstavy: Jana Babušiaková