Sprievodné podujatia - AUGUST

4. júl 2020/ 10:00 hod./ Čítanie pre deti s Michalom Hvoreckým/ Galerijná záhrada / vstup voľný

Pozývame deti, ich rodičov a starých rodičov v utorok 4. augusta o 10. hod. do galerijnej záhrady na interaktívne čítanie so spisovateľom Michalom Hvoreckým, ktorý predstaví svoje knihy určené detským čitateľom. Vstup na podujatie je zdarma, radi privítame celé rodiny. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v priestore Liptovskej galérie P. M. Bohúňa. Prosíme o vstup s rúškom.

4. august 2020/ 16:30 hod./ Diskusia - Kultúra v Liptovskom Mikuláši: stav a vízia/ Liptovská galéria P. M. Bohúňa / vstup voľný PODUJATIE ZRUŠENÉ!

Pozývame všetkých obyvateľov mesta Liptovský Mikuláš a regiónu Liptov na diskusiu o meste a jeho budúcnosti moderovanú Michalom Hvoreckým, kurátorom výstavy Mikuláš nejestwuje - v utorok 4. augusta o 16:30 hod. do Liptovskej galérie P. M. Bohúňa. V diskusii sa budeme venovať týmto otázkam: Akú úlohu zohráva kultúra a umenie v dnešnom Liptovskom Mikuláši? Ako funguje v meste a v regióne zriaďovaná a nezriaďovaná kultúra? Prečo sa oplatí zostať žiť a tvoriť na Liptove? Čo a ako by sa mohlo zmeniť k lepšiemu? Kedy sa Liptovský Mikuláš stane Slovenským mestom kultúry, ako sa to zatiaľ podarilo Banskej Štiavnici a Novým Zámkom? Prečo je kultúra v menších mestách pre Slovensko taká dôležitá? Diskutujú: Dana Guráňová, oddelenie kultúry, Mestský úrad LM; Lucia Devečková, Galéria lavička, Tehláreň, Hory Doly; Jozef Repaský, komunálny politik; Alexander Slafkovský, bývalý komunálny politik; Jana Hanzel Mikušová, Diera do sveta; Ján Mikuš, Diera do sveta. Moderuje: Michal Hvorecký, kurátor výstavy Mikuláš nejestwuje. Vstup na podujatie je zdarma. Vstup bude umožnený len s rúškom.

5. august, 11. august, 18. august, 25. august 2020/ 9:00 hod./ Letný ART plenér/ centrum mesta LM/ 2 €

Poďte s nami kresliť von! Je tu prvý plenér, ktorý organizuje Liptovská galéria P. M. Bohúňa. Plenér je určený študentom vo veku od 14 do 19 rokov. Budeme sa venovať prírode, objektu a architektúre.Termíny: 5.8, 11.8, 18.8 a 25.8. 2020 (od 9:00 - 11:30 hod.) Je potrebné sa prihlásiť vopred na jednotlivé dni mailom na: lgpmb-kvc@vuczilina.sk , najneskôr však 2 dni pred konaním, následne sa dozviete podrobnosti aj o mieste konania. V prípade nepriaznivého počasia budete informovaní aj o zmene termínu. Začiatok každého kreslenia je o 9:00 na určenom mieste, cca do 11:30 hod. Vstup je 2 €/ jednotlivý deň. Pomôcky dodáme my. Vy iba prídete na miesto určenia s podsedákom, fľašou plnou vody a pokrývkou hlavy.

25. august 2020/ 14:30 hod./ Prechádzka po meste s autorkou Danielou Krajčovou/ centrum mesta LM / vstup voľný

Pozývame všetky deti, mamičky (nielen) na materskej dovolenke, mladé rodiny na spoločnú prechádzku centrom Liptovského Mikuláša s autorkou Danielou Krajčovou. Budeme hľadať miesta,trasy, cestičky, ktoré majú radi Vaše deti. Stretneme sa 25.8.2020 o 14:30 hod. pred budovou Liptovskej galérie P. M. Bohúňa. Následne pozývame účastníkov na vernisáž výstavy, ktorá bude 25.8. o 16:30 hod. v Liptovskej galérii. Prechádzka je súčasťou výstavy Daniely Krajčovej - Za zábradlím, ktorá bude prebiehať od 26.8. do 26.9.2020 v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa. Kurátorkou výstavy je Jana Babušiaková.

25. august 2020/ 16:30 hod./ Vernisáž výstavy: Daniela Krajčová - Za zábradlím / Liptovská galéria P. M. Bohúňa / vstup voľný

Pozývame Vás na vernisáž výstavy Daniely Krajčovej - Za zábradlím, ktorá sa bude konať 25.8.2020 o 16:30 hod. v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa. Autorka predstaví sériu veľkorozmerných kresieb, vytvorených na základe prechádzok s deťmi po verejnom priestore v širšom okolí Liptovskej galérie P. M. Bohúňa. Autorka zaznamená netradičné miesta, vhodné pre hru, oddych s deťmi, pričom vizuálne znázorní rôzne možnosti ich využitia. Projekt apeluje na citlivé vnímanie priestoru, súlad s prírodou, kritiku nesprávneho využivania priestoru. Kurátorka výstavy: Jana Babušiaková