Sprievodné podujatia AUGUST

6.august 2019/ 10:00 hod./ Tvorivá dielňa Kernovka - Rozhovor s prírodou v prírode/ Galerijná záhrada

Utorková tvorivá dielňa pre rodičov s deťmi bude zameraná na dielo Michala Kerna, v ktorej nám bude inšpiráciou hra svetla a tieňa. Tiene zachytíme pomocou farieb na plátna, z ktorých napokon vytvoríme v spoločnú inštaláciu v záhrade. Cena: 2 € (dieťa + rodič).

8.august 2019/ 10:00 hod./ Tvorivá dielňa Hálovka - Poskladaný Važec/ Tvorivý ateliér

Ján Hála bol významný maliar žijúci vo Važci, avšak málokto vie, že po vyhorení Važca 17.7.1931 spolu so svojim bratom, architektom urobili niekoľko návrhov na rôzne typy domčekov. Návrhy sa avšak nikdy nezrealizovali.V tvorivej dielni pre rodičov s deťmi si navrhneme vymyslené domčeky, z ktorých následne cieleným rozmiestneným vytvoríme našu novú hravú farebnú dedinku. Cena: 2€.

13.august 2019/ 10:00 hod./ Tvorivá dielňa Kernovka - Priestor, ktorý si vytváram/ Galerijná záhrada

Utorková tvorivá dielňa pre rodičov s deťmi bude zameraná na dielo Michala Kerna. Tentokrát nám budú inšpiráciou umelcove inštalácie vytvorené z dreva (konárov) v prírode. Z materiálu, ktorý nám poskytuje príroda vytvoríme svoj vlastný totem alebo lapač zlej energie. Diela nakoniec rozmiestnime po záhrade. Cena: 2 € (rodič + dieťa). V cene tvorivej dielne je započítaný jeden vstup na výstavu Michala Kerna.

18.august 2019/ 15:30 hod./ Noc Jazdca - diskusia Richarda Gregora s Beatou Jablonskou na tému "Československý koncept" alebo "Bratislavský koncptualizmus?"/ LGPMB

Debata nadväzuje na výstavu "ČS Koncept 70. let" (Galéria FAIT, Brno 2017/2018) a na medzinárodnú konferenciu "Je možné hovoriť o Bratislavskom konceptualizme?" (Dom umenia - Kunsthalle Bratislava, 2015). Písomná polemika k uvedeným fenoménom prebehla medzi Richardom Gregorom a Beatou Jablonskou v časopise jazdec 29/2017. Vstup zdarma.

19.-23. august 2019/ 7:30 - 15:30 hod./ Denný letný ART tábor/ LGPMB

Aj toto leto pripravujeme Denný letný ART tábor pre deti vo veku 8 - 16 rokov v termíne od 19. do 23. augusta. Svoju pozornosť v ňom upriamime na angažované umenie, hlavnými témami budú kritické miesta spoločenského diania. Novým tvorivým prístupom a výtvarnými formami sa naučíme ako vie byť umenie prospešné pre spoločnosť. Cena 80 € /v cene je zahrnutý materiál, lektori, obedy, pitný režim.